Y KROMOZOMU MİKRODELESYONLARI ANALİZİ

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

Y KROMOZOMU MİKRODELESYONLARI A. (KAN (EDTA))
Entegrasyon KoduMDP2555
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/SinonimlerMikrodelesyon analizi, Y mikrodelesyonu
Gen Adı Y kromozomunda yer alan AZFa, AZFb ve AZFc bölgeleri
OMIM No -
Çalışma Süresi15 Gün
YöntemMULTİPLEX PCR+FRAGMAN ANALİZİ
Red Kriterleri1,2,3
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Kan (EDTA)5 mlMor Kapaklı18-24 °C 72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriY kromozom mikrodelesyonları tipik olarak azospermi, şiddetli ila orta derecede oligospermi veya normal fiziksel değerlendirmeye sahip erkeklerde anormal sperm morfolojisi / motilitesi ile karakterizedir. Yardımcı üreme teknikleri, klasik olarak spermatojenik yetmezlikle ilişkili olan AZFa, AZFb, AZFbc veya AZFabc mikrodelesyonları taşıyan erkekler için kontrendikedir. Y kromozom interfelitenin teşhisi, karakteristik klinik ve laboratuar özellikleri olan ve AZF bölgelerini içeren Yq'nin hemizigot delesyonunun tanımlanması veya USP9Y'yi (AZFa içinde yer alan) içeren heterozigot patojenik bir varyantın tanımlanmasıyla konur. Erkeklerde, infertilitenin nedenini açıklamak üzere laboratuarımızda Y kromozomu üzerinde yer alan- AZFa, AZFb ve AZFc bölgelerinin kaybı saptanmaktadır
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.