PROTROMBİN MUTASYON ANALİZİ (G20210A)

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

PROTROMBİN MUTASYON ANALİZİ (G20210A)
Entegrasyon KoduMDP2079
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/Sinonimler -
Gen Adı -
OMIM No -
Çalışma Süresi10 Gün
YöntemReal Time
Red Kriterleri1,2,3
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Kan (EDTA)5 mLMor Kapaklı18-24 °C 72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriProtrombin trombofili, kalıtsal bir kan pıhtılaşması bozukluğudur. Trombofili, kan damarlarında anormal kan pıhtıları oluşturma eğiliminin artmasıdır. Protrombin trombofilisi olan kişiler , tipik olarak bacakların derin damarlarında meydana gelen, derin venöz tromboz adı verilen bir pıhtı türü için ortalamanın biraz üzerinde risk altındadır . Etkilenen kişilerde , kan dolaşımından geçen ve akciğerlere yerleşen bir pıhtı olan pulmoner emboli gelişme riski de artmıştır . Bununla birlikte, protrombin trombofilisi olan çoğu insan hiçbir zaman anormal kan pıhtıları geliştirmez.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.