PRİMER MAKRONODÜLER ADRENAL HİPERPLAZİ – ARMC5 TÜM GEN DİZİ ANALİZİ

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

PRİMER MAKRONODÜLER ADRENAL HİPERPLAZİ - ARMC5 TGDA
Entegrasyon KoduMDP6045
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/Sinonimler -
Gen Adı ARMC5
OMIM No615549
Çalışma Süresi45 Gün
YöntemNGS
Red Kriterleri1,2,3
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Kan (EDTA)5 mLMor Kapaklı18-24 °C 72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriBirincil makronodüler adrenal hiperplazi (PMAH), her böbreğin tepesinde yer alan küçük hormon üreten bezler olan adrenal bezlerde çok sayıda yumru (nodül) ile karakterize bir hastalıktır. Genellikle her iki adrenal bezde (iki taraflı) bulunan ve boyutları değişen bu nodüller, adrenal bez genişlemesine (hiperplazi) ve normalden daha yüksek hormon kortizol seviyelerinin üretilmesine neden olur. Kortizol, iltihabı baskılayan ve vücudu, kan şekeri seviyelerini yükseltmek de dahil olmak üzere çeşitli mekanizmalar yoluyla enfeksiyon veya travma gibi fiziksel stresten koruyan önemli bir hormondur.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.