PEUTZ JEGHERS SENDROM-STK11 TÜM GEN DİZİ ANALİZİ

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

PEUTZ JEGHERS SENDROM-STK11 TÜM GEN DİZİ ANALİZİ
Entegrasyon KoduMDP2006
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/Sinonimler -
Gen Adı STK11
OMIM No602216
Çalışma Süresi45 Gün
YöntemNGS
Red Kriterleri1,2,3
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Kan (EDTA)5 mLMor Kapaklı18-24 °C 72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriPeutz-Jeghers sendromu,mukokutanöz melanin pigmentasyonu, gastrointestinal hamartomatöz polipoz ve çeşitli neoplazmların gelişimi için artmış risk ile karakterize, otozomal dominant bir hastalıktır. Maligniteler hem gastrointestinal sistemde hem de pankreas, meme ve üreme organları gibi ekstraintestinal bölgelerde meydana gelir. Tahmin edilen göreceli kanser riski, genel popülasyon 1'den 15 kat daha yüksek olabilir ve meme kanseri ve jinekolojik malignitelerin gelişme riskinin artması nedeniyle kadınlarda (20 kat) özellikle yüksek görünmektedir. 
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.