Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

PD-L1 TESTİ
Entegrasyon KoduMDP5766
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/SinonimlerGen Sinonim: B7-H; B7H1; CD274; PD-L1; hPD-L1; PDCD1L1; PDCD1LG1
Gen Adı PDL1
OMIM No605402
Çalışma Süresi -
YöntemİMMÜNHİSTOKİMYA
Red Kriterleri1,7
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Formalin ile sabitlenmiş parafne gömülü doku FFPE5 mikronluk 4-6 kesit - 18-24 °C 72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriBu test, kanser hücrelerindeki PDL1 miktarını ölçer. PDL1, bağışıklık hücrelerinin vücuttaki zararlı olmayan hücrelere saldırmasını önlemeye yardımcı olan bir proteindir. Normalde bağışıklık sistemi, kendi sağlıklı hücrelerinizle değil, virüsler ve bakteriler gibi yabancı maddelerle savaşır. Bazı kanser hücrelerinde yüksek miktarda PDL1 bulunur. Bu, kanser hücrelerinin bağışıklık sistemini "kandırmasına" ve yabancı, zararlı maddeler olarak saldırıya uğramaktan kaçınmasına izin verir.

Kanser hücrelerinizde yüksek miktarda PDL1 varsa, immünoterapi kullanılabilir. İmmünoterapi, kanser hücrelerini tanımasına ve bunlarla savaşmasına yardımcı olmak için bağışıklık sisteminizi güçlendiren bir terapidir. İmmünoterapinin belirli kanser türlerinin tedavisinde çok etkili olduğu gösterilmiştir. Ayrıca diğer kanser tedavilerine göre daha az yan etkiye sahip olma eğilimindedir.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.