PAI-SERPINE1 HEDEF MUTASYON ANALİZİ (4G&5G)

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

AI-SERPINE1 HEDEF MUTASYON ANALİZİ (4G&5G)
Entegrasyon KoduMDP1961
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/Sinonimler -
Gen Adı SERPINE1
OMIM No173360
Çalışma Süresi20 Gün
YöntemSANGER
Red Kriterleri1,2,3
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Kan (EDTA)5 mLMor Kapaklı18-24 °C 72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriPAI-1 proteini, plazminojen aktivatörleri olarak adlandırılan diğer proteinlerin hareketini bloke eder (inhibe eder). Ürokinaz plazminojen aktivatörü (u-PA) ve doku tipi plazminojen aktivatörü (t-PA) dahil olmak üzere bu proteinler, plazminojen adı verilen inaktif bir enzimi aktif formu olan plazmine dönüştürür. Plazmin, kan pıhtılarını çözme işlemi olan fibrinolizde rol oynar. PAI-1 proteini, plazminojenin plazmine dönüşümünü inhibe ederek ve böylece fibrinolizi önleyerek, pıhtıların yalnızca kanamayı durdurmak için artık ihtiyaç duyulmadığında çözülmesini sağlamaya yardımcı olur.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.