MATERNAL KONTAMİNASYON

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

MATERNAL KONTAMİNASYON
Entegrasyon KoduMDP1725
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/Sinonimler -
Gen Adı -
OMIM No -
Çalışma Süresi20 Gün
YöntemFragman Analizi
Red Kriterleri1,2,3,7,8
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Abort Materyali, Kordon Kanı (EDTA), Kan (EDTA), CVS Materyali, Amniyon Sıvısı,100-200 mg, 5 mL, 20 mL, 20 mgSteril Kap, Mor Kapaklı, Enjektör, Transport Besiyeri 2-18 °C , 18-24 °C 72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriAmniyon sıvısı, koryon villus materyali ya da fetal kan örneği alınması sırasında anneye ait doku da çalışılacak fetüs materyaline karışabilir.Bu durumda çalışılan materyalin gerçekten fetüse ait olduğunun anlaşılması için maternal kontaminasyon çalışması yapılması önerilir.
Abort(Tahliye) materyali alınması sırasında anneye ait doku da çalışılacak fetüs materyaline karışabilir.Bu durumda çalışılan materyalin gerçekten fetüse ait olduğunun anlaşılması için maternal kontaminasyon çalışması yapılması önerilir.
Amniyon sıvısı örneği alınması sırasında anneye ait doku da çalışılacak fetüs materyaline karışabilir.Bu durumda çalışılan materyalin gerçekten fetüse ait olduğunun anlaşılması için matarnal kontaminasyon çalışması yapılması önerilir.
Koryon villus materyali alınması sırasında anneye ait doku da çalışılacak fetüs materyaline karışabilir.Bu durumda çalışılan materyalin gerçekten fetüse ait olduğunun anlaşılması için maternal kontaminasyon çalışması yapılması önerilir.
Fetal kan örneği alınması sırasında anneye ait doku da çalışılacak fetüs materyaline karışabilir.Bu durumda çalışılan materyalin gerçekten fetüse ait olduğunun anlaşılması için maternal kontaminasyon çalışması yapılması önerilir.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler. Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.