KROMOZOM 13, 18, 21, X, Y FISH ANALİZİ

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

KROMOZOM 13, 18, 21, X, Y FISH ANALİZİ
Entegrasyon KoduMDP1636
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/SinonimlerErken Trizomi Tanı Testi (FISH), Hızlı anöploidi incelemesi ,Aneuvysion FISH, Rapid FISH (Amniotik sıvı)
Gen Adı -
OMIM No -
Çalışma Süresi5 Gün
YöntemFISH
Red Krititerleri1,2,3,7,8,9
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
ABORT MATERYALİ, CVS MATERYALİ, KORDON KANI (HEPARİN), CİLT BİYOPSİ ÖRNEĞİ, AMNİYON SIVISI, KAN (HEPARİN), BUCCAL SMEAR2 mL- 20 mLTransport Medium, Steril Kap, Enjektör, Yeşil2-8 °C72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriDoğum öncesi tanı süreci kültür süresine bağlı olarak 2-3 haftaya kadar uzamaktadır. Pre-natal tanı endikasyonu varlığında veya aile stresinin azaltılması amacı ile 13, 18, 21, X ve Y kromozomlarının sayısal düzensizliğini göstermek için kısa sürede ilk sonucu vermek amacı ile interfaz FISH yapılmaktadır.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.