IVF DNA PROFİL ANALİZİ

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

IVF DNA PROFİL ANALİZİ
Entegrasyon KoduMDP1450
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/Sinonimler -
Gen Adı -
OMIM No -
Çalışma Süresi14 Gün
YöntemFragman Analizi
Red Kriterleri1,2,3
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Kan (EDTA)5 mLMor Kapaklı18-24 °C 72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test Bilgileriİnsan genomunda 46 kromozom (23 çift) bulunmakta ve bunların 23’ü anneden, 23’ü ise babadan aktarılmaktadır. Bu durum bir kişinin tüm genetik özelliklerinin yarısını anneden, yarısını ise babadan almış olduğunu gösterir.DNA kimliklendirme testinde, kişilerin özel gen bölgeleri (STR) belirlenir ve kişinin profili çıkartılır.Kemoterapi ve radyoterapi gibi gonad hücrelerine zarar veren tedaviler öncesinde, üreme fonksiyonlarının kaybedilmesine yol açabilecek ameliyatlar öncesinde (yumurtalıkların alınması gibi),IVF öncesi sperm dondurma işlemlerinde, Düşük over rezervi olup, henüz doğurmamış ya da aile öyküsünde erken menopoz hikayesinin 3 uzman tabipten oluşan sağlık kurulu raporu ile belgelendirilmesi durumunda, Bu zorunlu hallerde üreme hücreleri, gonad dokusu ve verici adaya ait kan örneği merkezde uygun koşullarda saklanır. Uygulama güvenliği açısından saklama öncesi DNA kimliklendirme testleri yapılır.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.