HEMOKROMATOZİS TİP 4-SLC40A1 TÜM GEN DİZİ ANALİZİ

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

HEMOKROMATOZİS TİP 4-SLC40A1 TÜM GEN DİZİ ANALİZİ
Entegrasyon KoduMDP1328
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/SinonimlerFPN1
Gen Adı SLC40A1
OMIM No604653
Çalışma Süresi30 Gün
YöntemNGS
Red Kriterleri1,2,3
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Kan (EDTA)5 mLMor Kapaklı18-24 °C 72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriAfrika'da demir yükü ilk olarak, demirin (çeliğin bir bileşeni) biraya sızmasına izin veren kaplamasız çelik bidonlarda demlenmiş geleneksel bir birayı içen insanlar arasında kırsal, orta ve güney Afrika toplumlarında görüldü. Bununla birlikte, birayı içen tüm bireyler Afrika'da aşırı demir yükü geliştirmez ve aşırı demir yükü olan Afrika kökenli tüm bireyler birayı içmez. Bu nedenle, araştırmacılar bu durumu geliştirme riskini etkileyen genetik farklılıklar arıyorlar.
Bazı çalışmalar, SLC40A1 genindeki bir varyasyonun, Afrika kökenli insanlarda artan demir depoları geliştirme riskini artırdığını göstermiştir. Bu varyasyon, Afrika kökenli insanların yüzde 5 ila 20'sinde bulunur, ancak genellikle diğer popülasyonlarda bulunmaz.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.