GENEL ARİTMİ PANELİ (38 GEN)

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

GENEL ARİTMİ PANELİ (38 GEN)
Entegrasyon KoduMDP6169
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/Sinonimler -
Gen Adı ABCC9, AKAP9, ANK2, CACNA1C, CACNA2D1, CACNB2, CALM1, CASQ2, CAV3, DSC2, EMD, GJA5, GPD1L, HCN4, JPH2, KCNA5, KCND3, KCNE1, KCNE2, KCNE3, KCNH2, KCNJ2, KCNJ5, KCNJ8, KCNQ1, LMNA, MYH6, NKX2-5, NPPA, PKP2, RANGRF, RYR2, SCN1B, SCN3B, SCN4B, SCN5A, SNTA1, TRDN
OMIM No -
Çalışma Süresi60 Gün
YöntemNGS
Red Kriterleri1,2,3
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Kan (EDTA)5 mLMor Kapaklı18-24 °C 72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriKalbin primer elektriksel iletim kusurları, yapısal-anatomik bir patoloji olmaksızın gelişen, bu nedenle tespiti zor olan ve ventriküler aritmi, ani ölüm riski yaratması nedeniyle önem arz eden hastalık grubudur. Özellikle genç ve sağlıklı bireyler risk grubunu oluşturur. Özellikle kısa QT, uzun QT, Brugada, Erken repolarizasyon sendromları, katekolaminerjik polimorfik ventriküler takikardi başta olmak üzere birçok hastalık ve gen sorumludur. Çoğunlukla otozomal dominant aktarım sergilenmesi nedeniyle çocuklarında da %50 hastalık riski mevcut olması, genetik analizin önemini artırmaktadır.Kardiyolojik hastalıklarda genetik testler, tanıya yardımcı olarak hastaların uygun tedavilere erişimini kolaylaştırır.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.