FAKTÖR XIII V34L MUTASYON ANALİZİ

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

FAKTÖR XIII V34L MUTASYON ANALİZİ
Entegrasyon KoduMDP1160
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/SinonimlerF13A
Gen Adı F13A1
OMIM No134570
Çalışma Süresi20 Gün
YöntemRT PCR
Red Kriterleri1,2,3
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Kan (EDTA)5 mlMor Kapaklı18-24 °C 72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriF13A1 geni, kan pıhtılaşma kademesinde üretilen son enzim olan faktör XIII'ün A alt birimini kodlar. Plazma faktörü XIII, 2 A alt birimi ve 2 B alt biriminden oluşan bir heterotetramerdir. A alt birimleri katalitik işleve sahiptir ve B alt birimleri enzimatik aktiviteye sahip değildir ve plazma taşıyıcı moleküller olarak hizmet edebilir. Faktör XIII eksikliği iki kategoriye ayrılır: hem A hem de B alt birimlerinin olmaması ile karakterize edilen tip I eksiklik; ve tek başına A alt biriminin olmaması ile karakterize edilen tip II eksiklik. Bu kusurlar ömür boyu kanama eğilimi, yetersiz yara iyileşmesi ve tekrarlayan düşükle sonuçlanabilir.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.