CALR SEDA (9)

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

CALR SEDA (9)
Entegrasyon KoduMDP934
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/Sinonimler -
Gen Adı CALR
OMIM No -
Çalışma Süresi20 Gün
YöntemSANGER
Red Kriterleri1,2,3
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Kan (EDTA),Kemikiliği (EDTA) 5 mLMor Kapaklı 18-24 °C72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriCALR geni, calreticulin adı verilen çok işlevli bir proteinin yapılması için talimatlar sağlar. Kalsiyum regülasyonu ve diğer mekanizmalar aracılığıyla, kalretikülinin gen aktivitesinin, hücre büyümesi ve bölünmesinin (çoğalma) ve hareketin (göç), hücrelerin birbirine bağlanmasının (adhezyon) ve programlanmış hücrenin düzenlenmesinin kontrolünde rol oynadığı düşünülmektedir (apoptoz). Bu proteinin işlevi, bağışıklık sistemi işlevi ve yara iyileşmesi için önemlidir.CALR geni ekzon 9 bölgesinde meydana gelen değişiklikler anormal bir kalretikülin proteininin oluşumuna yol açar. Testimizde CALR geni ekzon 9 bölgesindeki mutasyonlar taranmaktadır.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.