CADASİL-NOTCH3 SEDA (3-6)

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

CADASİL-NOTCH3 SEDA (3-6)
Entegrasyon KoduMDP932
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/Sinonimler -
Gen Adı NOTCH3
OMIM No -
Çalışma Süresi30 Gün
YöntemSANGER
Red Kriterleri1,2,3
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Kan (EDTA) 5 mLMor Kapaklı 18-24 °C72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriCADASIL, beyindeki küçük kan damarlarını etkileyen nadir bir genetik bozukluktur.Başlangıç ​​yaşı, şiddeti, spesifik semptomları ve hastalığın ilerlemesi, aynı ailenin üyeleri arasında bile bir kişiden diğerine büyük ölçüde değişir. CADASIL'e NOTCH3 genindeki değişiklikler (mutasyonlar) neden olur. NOTCH3 geni, ağırlıklı olarak küçük arterlerin duvarlarındaki düz kas hücrelerinde eksprese edilen bir proteini kodlar. NOTCH3 genindeki mutasyonlar, bu proteinin düz kas hücrelerinin yüzeyinde anormal birikimine neden olur. Testimizde NOTCH3 geninin bakılan ekzonlarında hastalıkla ilişkili sık görülen patojenik mutasyonlar taranmaktadır.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.