ARC SENDROMU-VPS33B TÜM GEN DİZİ ANALİZİ

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

ARC SENDROMU-VPS33B TÜM GEN DİZİ ANALİZİ
Entegrasyon KoduMDP4419
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/SinonimlerVPS33B
Gen Adı VPS33B
OMIM No608552
Çalışma Süresi30 Gün
YöntemNGS
Red Kriterleri1,2,3
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Kan (EDTA)5 mLMor Kapaklı18-24 °C72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriArtrogripozis-renal disfonksiyon-kolestaz (ARC) sendromu, VPS33B veya VIPAR genindeki mutasyonların neden olduğu, nadir fakat ölümcül, otozomal resesif bir multisistem hastalığıdır. ARC'nin klasik görünümü konjenital eklem kontraktürlerini, renal tübüler disfonksiyonu ve kolestazı içerir. Ek özellikler arasında iktiyoz, merkezi sinir sistemi malformasyonu, trombosit anomalileri ve ciddi gelişme yetersizliği bulunur. Prevalans bilinmemektedir ancak şu ana kadar literatürde 100'den az hasta bildirilmiştir. ARC sendromunun teşhisi klinik özelliklere, organ biyopsisine ve mutasyonel analize dayanır.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.