AML-CEBPA TÜM GEN DİZİ ANALİZİ

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

AML-CEBPA TÜM GEN DİZİ ANALİZİ
Entegrasyon KoduMDP778
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz. 0216 681 15 15
Kısa Adı/Sinonimler -
Gen Adı CEBPA
OMIM No601626
Çalışma Süresi15 Gün
YöntemSanger
Red Kriterleri1,2,3
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Kan (EDTA),Kemik İliği (EDTA)5 mlMor Kapaklı18-24 °C 72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriAkut miyeloid lösemi (AML) erişkinde en sık (%25) görülen lösemi türüdür. AML fenotipik olduğu kadar, genotipik olarak da heterojenite gösteren kompleks bir hastalıktır. CEBPA genindeki en az altı mutasyon, akut miyeloid lösemi olarak bilinen bir kemik iliği kanseri şekli olan mutasyona uğramış CEBPA ile ailesel akut miyeloid lösemili ailelerde tanımlanmıştır. CEBPA geni otozomal dominant geçiş gösterir. AML ile sonuçlanan CEBPA geni mutasyonları normalden kısa C/EBP-alpha proteini üretimine neden olur ve tümör baskılayıcı etkinin bozulmasına yol açabilmektedir.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.