BRCA1 – BRCA2 DELESYON/DUPLİKASYON ANALİZİ

Arama
Generic filters
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Select all
Filter by Categories
testler

BRCA1 - BRCA2 DELESYON/DUPLİKASYON ANALİZİ
OMIM No113705/600185
Entegrasyon KoduMDP5809
SUT KoduYetkili ile irtibata geçiniz 0216 681 15 15
Kısa Adı/Sinonimler -
Gen Adı BRCA1 ve BRCA2
Çalışma Süresi30 Gün
YöntemMLPA
Red Kriterleri1,2,3
Örnek TürüMiktarTüpTransfer ŞartlarıÇalışma Günleri
Kan (EDTA)5 mLMor Kapaklı18-24 °C 72 SaatHer Gün
Doldurulması Zorunlu FormlarAnamnez&Onam Formu
Test BilgileriKadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanserinde genel risk faktörleri:cinsiyet, yaş, menarş ve menopoz yaşı, nulliparite, meme biyopsisinde atipik hiperplazi, obesite, hormon replasmanı, oral kontraseptif kullanımı, ailesel geçiş olarak bilinmektedir. Ailesel Geçişin izlenmesinde BRCA1 ve BRCA2 major gen olarak kabul edilir.Aile öyküsü pozitif olan olgularda görece ve efektifriskleri BRCA1/BRCA2 genlerinin tüm kodlayan bölgelerinindizi analizi sonucu patojenik varyant saptanamayan bireylerde BRCA1/BRCA2 genlerinin delesyon duplikasyon analizi önerilmektedir.
Red Tanımları(1)Transport Süresi ve Koşullarına Uymayan Numuneler (2)Dondurulmuş Numuneler (3)Pıhtılaşmış Numuneler (4)Hemolize Numuneler (5)Lipemik Numuneler (6)Hiperbilurubinemik Numuneler (7)Formol İçine Alınmış Numuneler (8)Alkol İçerisine Alınmış Numuneler (9)Steril Olmayan Numuneler.
Kıymetli numune grubundaki örnekler, Numune Kabul Ünitesi tarafından direkt red edilmez. İlgili Departman Sorumluları numunenin kabulüne/reddine karar verir.